Ти помічав, як більшість людей живе і мислить? Так, ніби весь світ їм щось винен. Що просто народившись — їм багато всього належить.
Колишня дружина Бреда Пітта Дженніфер Анністон розповідала, що коли Бред Пітт кинув її, вона вирішила взяти на себе відповідальність за те, що сталося.
Дженніфер дозволила поплакати рівно один день. Цей день вона журилася на "несправедливість". Під час шлюбу з Піттом у неї було два викидні.
Однак вона прийняла те, що Бред Пітт їй нічого не винен. Відпустила і продовжила жити далі. Розвиватися, цвісти й пахнути. Вона каже: "Навіть якщо моєї провини в цьому було 1%, це нічого не змінює."
У 2002 році я переїхав до столиці з маленького провінційного міста Овруч. Кияни на моє здивування виявилися малоконкурентами. Тому, що їм "все всі винні".
Хороша робота, зелені майданчики, гарна погода, чистота, порядок, порядна влада, відпустка раз на рік у Туреччині, пахлава на десерт, безкоштовний проїзд у трамваї, підвищення зарплати, медичні страховки і дешеві кредити.
Держава має лікувати безплатно, давати найкращу освіту, годувати, оплачувати рахунки, забезпечити житлом і цей список можна продовжувати.
Підприємці кажуть, що "ми повинні заробляти більше", "подивися, який у мене класний продукт". "Адже я кращий за нього, отже, я маю заробляти більше".
Багато хто навіть вважає, що удача їм щось винна. Жінки вважають, що всі інші повинні підпорядкувати свої цілі їм.
Задумайся над цим. Чому ніхто не встане і скаже "це ж не працює"? Хіба це продуктивно ходити з думками в голові, що весь світ тобі винен?
Знаю, ти можеш погано сприйняти це. Запам'ятай: тобі ніхто і нічого не винен. Твої батьки тобі нічого не винні, держава тобі нічого не винна, твої діти тобі нічого не винні, друзі нічого не винні.
Знаю, ти скажеш: "Іване, але світ не справедливий. Комусь пощастило більше, ніж мені."
Я згоден. Світ несправедливий. Але світ усе одно тобі нічого не винен. Дозволь мені пояснити.
Подумай логічно. У світі є люди, до яких світ більш несправедливий, ніж до тебе. Правильно? Тому за логікою ти повинен відчувати жалість не до себе, а до них. Тому що по відношенню до них ти отримав більше. Але мало хто хоче так мислити. Тому ми маємо стільки нещасливих і малопродуктивних людей.
Спробуй одну практику. Вранці перед роботою напиши список за, що ти вдячний. Ти виявиш, що десь на 3 пункті тобі захочеться, щось зробити продуктивне. Тобто продуктивність йде від стану вдячності. Тоді як прокрастинація вражає людей, які вважають, що їм усі винні.
Так, на Землі понад 5 мільярдів живуть менш ніж на 1 долар на день. Виходить, ти винен їм зараз. Вловлюєш логіку?
Виходить, ти повинен цим 5 мільярдам людей віддати 90% свого майна, щоб усе зрівняти. Однак ти ж не збираєшся це робити, правда?
Реальність у тому, що нікому нічого не належить. Нуль. Зеро. Ніхт. Nothing. НІЧОГО. і коли ти позбудешся вірусу "мені всі винні", тоді ти швидше почнеш іти до своїх цілей і багатіти.
"Іване, ти кажеш, що мені нічого не належить, то що ж мені належить?"
Добре, тобі все таки належить дещо. Тобі належить тількиможливості.